Xiaomi Mi Band Akıllı Band Ürün İncelemesi

Bugünkü yazımda son zamanlarda popüler olan akıllı bantlardan biri olan Xiaomi Mi Band‘ın incelemesini yapacağım.

Öncelikle ürünü Türkiye’den ya da yurtdışından temin edebilirisiniz. Xiaomi Mi Band 15 dolara çıkartılan tam bir fiyat performans akıllı bandı. Tabiki de Türkiye’den satın almak isterseniz bu fiyat vergilerden dolayı daha da artıyor fakat ürünü yurtdışından rahatlıkla getittirebilirsiniz.

Genel Özellikler:

Xiaomi Mi Band’ın adımsayar, uyku takibi,  uygulama bildirimi, kolay ekran kilidi, titreşimle uyandırma gibi özellikleri bulunmakta. Ürünü yaklaşık bir buçuk aydır kullanıyorum. Adımsayar özelliği gayet iyi çalışıyor. Uyku takibi özelliği uykunuzu derin ve hafif uyku olarak iki şekilde ölçüyor. Kullanımın sırasında sadece iki gece uykumu ölçmedi. Gündüzleri uyumam fakat bazı kullanıcılardan duyduğum kadarıyla gündüzleri uyursanız bunu ölçmüyormuş.

En güzel yanı ise bildirim özelliği. “Mi fit” uygulamasını kurduktan sonra hangi uygulamadan bildirim gelmesini ayarlıyorsunuz ve bluetooth açık olduğu sürece size titreşim ile birlikte üzerinde bulunan üç adet ledi yanıyor. Android 5.0 (Lollipop) uyumlu cihazınız varsa kilit şifre istemeden açılabiliyor. Titreşimle uyandırma özelliği ise benim en sevdiğim özelliği. Sizi sabahları titreyerek uyandırıyor.

Xiaomi Mi Band’ın üzerinde herhangi bir ekranı bulunmuyor. Sadece üç adet led bulunmakta.

Kutu Açılımı:

Pil Süresi:

Cihazın üzerinde ekran olmadığı için bir kere sarj ettikten sonra 30 gün kullanabileceğiniz söyleniyor fakat bu süreden daha fazla gidiyor. Yani cihazı hergün sarj etmek durumunda değilsiniz.

Akıllı Telefon Uygulaması:

Cihaz Mi fit uygulaması ile birlikte çalışıyor. Bu uygulama sayesinde Facebook, Twitter, Whatsapp gibi birçok  uygulama arasından hangisi uygulamadan bildirim almak istediğinizi açıyorsunuz ve farklı farklı renkler atayabiliyorsunuz. Uygulamasıyla yüzde kaç şarjının kaldığını öğrenebiliyorsunuz. Alarmı da uygulama ile ayarlayabiliyorsunuz.

Birkaç Bilgi:

700a6e8d0e69fc7c1b07b3e5035176ce

1) Cihazı görseldeki gibi tutarak günlük hedefinize ne kadar yaklaştığını görebilirsiniz.

2) Bluetooth’unuzu sürekli açık tutmak zorunda değilsiniz. Uygulama bildirimi almak için açık tutmalısınız fakat adımsayar ya da alarm özelliği için gerek yok. Cihazınızı telefon ile eleştirdiğiniz anda veriler telefonuza gelecektir.

Son Sözler:

Ucuz yollu akıllı bileklik almak istiyorsanız Xiaomi Mi Band’ı tercih edebilirsiniz fakat ekranının olmaması bence çok büyük bir eksiklik. Eğer daha fazla para ayırabiliyorsanız ekrana sahip bir akıllı bileklik almanızı tavsiye ederim.

  • Ahmete

    Gayet güzel bir inceleme
    Almayı düşünüyorum
    Gear s2 var fakat onuda hem süs bileklik gibi kullanmayı düşünüyorum fiyatı tr de ne kadardır ?