LG G5 Snapdragon 820 İşlemcisi İle Geliyor

21 Şubat tarihinde tanıtılacak olan LG ailesinin amiral gemisi LG G5 Snapdragon 820 İşlemcisi ile birlikte piyasaya sunulacak.

Güney Koreli üretici her zaman olduğu gibi bu seferde Qualcomm firmasını ile anlaştı. Daha önce G2, G3 ve G4 modellerinde Snapdragon kullanan LG, bu yeni amiral gemisinde de kaldığı yoldan devam etti ve yine Qualcomm’u tercih etti. Böylece LG G5 Snapdragon 820 İşlemcisi ile satışa sunulacak.

Bir önceki amiral gemisi olan G4’te Snapdragon 808 işlemci kullanarak hayranlarını üzen firma, bu sefer hayranlarını tatmin etmeyi başardı. Qualcomm’un resmi Twitter hesabından paylaştığı görsele göre Snapdragon 820 ile geleceği kesinleşen G5, üç gün sonra yani 21 Şubat’ta tanıtılacak.

Always On özelliğini ile gelecek olan LG G5, ekranı sürekli açık tutan bir yapıya sahip olacak. Ayrıca gelen dedikodulara göre çekmece sistemi şeklinde çıkarılabilen bir batarya ile tanıtılması beklenen cihazın bütün özelliklerini öğrenmek için tanıtım tarihini beklemekten başka bir çaremiz yok gibi duruyor.

 

lg-g5-snapdragon-820-islemcisi-ile-geliyor-twitter