LG G3 Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi

Türkiye’de LG G3 kullananların büyük bir merakla beklediği Android’in son sürümü olan 6.0 yani Marshmallow güncellemesi yayımlandı.

Bu sabah yani 19 Mayıs’ta dağıtılmaya başlanılan güncelleme D855TR modelli yani LG Türkiye garantili cihazlara sunuldu. Polonya’da ilk defa dağıtılmaya başlanan Android 6.0 böylece Türkiye’de de kullanıma sunuldu. Aslında Mart ayı içerisinde yayımlanması gereken bu sürüm sonunda LG G3 D855TR modelli cihazlarada gelmiş oldu.

LG G3 Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Buradaki linkten LG PC Suite adlı programı indiriniz ve programı bilgisayarınıza yükleyiniz. Program yüklendikten sonra telefonunuzu bilgisayarınıza usb kablo ile bağlayıp Android 6.0 yükseltmesini yapabilirsiniz. Güncellemeyi yapmadan önce ne olur ne olmaz diyerek yedek almanızı öneriyoruz. Ayrıca güncellemeyi başarılı bir şekilde yaptıktan sonra cihazınıza Hard Reset atarak akıllı telefonunuzu daha stabil hale getirebilirsiniz.

Ufak bir hatırlatma yapmakta fayda var. Cihazın üzerinde yazılım güncellemesi yapmaya çalıştığınız zaman “Mevcut OS sürümünde en son yazılımı kullanıyorsunuz” uyarısı alabilirsiniz. Çünkü Android 6.0 güncellemesi şu an için sadece bilgisayar aracılığıyla yapılabiliyor. İlerleyen günlerde cihaz üzerinden de güncelleme yapılabilir hale gelecektir.

Bu gibi daha fazla haber almak için bizleri sosyal medya adreslerimizden takip etmeyi unutmayın. Facebook sayfamıza buraya tıklayarak, Twitter adresimize ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.