Prison Architect Update 6 İle Gelen Yenilikler

Hapishane kurma simülasyonı olan Prison Architect Update 6 sürümüne güncellendi. İşte Update 6 ile gelen yenilikler.

Prison Architect Update 6 bugün itibariyle gelmiş bulunmakta. Oyunu güncellemek için yapmanız gerekenler çok basit. Steam’e giriş yapın. Güncelleştirme otomatik olarak inmeye başlar. İndirme işlemi bitince oyunun yeni sürümünü oynayabilirsiniz.

Daha önceki Update’lerde olduğu gibi bu sefer de gelen yenilikleri oyunun yapımcıları Introversion Youtube kanalından paylaştılar. Yayımlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Videodakilerin Türkçe metinini ise haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

Mevsimler ve Hava Durumu:

Bu güncelleme ile oyuna eklenen en büyük yenilik mevsimler olmuş. Artık dış mekanların sıcaklığı yılın zamanına göre değişecek. Yaşanan mevsime göre oyun içerisinde çeşitli hava hadiseleri görülebilir. Aşağıdaki hava olayları oyunda yaşanabilir:

  • Bulutlu (Kapalı) Hava
  • Yağmur
  • Kar ve Don
  • Şiddetli Yağmur (Özel bir olaydır, sık görülmez)
  • Sıcak Hava Dalgası (Özel bir olaydır, sık görülmez)

Mahkumlar dışarıda olduğu zaman bu hava durumlarından etkilenirler. Mesela yağmur “Konfor, Sıcaklık İhtiyacı ve Giyim” gereksinimlerini arttırır. Dışarıda uzun süre soğukta kalan mahkumlar ölebilir. (Tecrit hücreleri dışarıda ise kapalı alanlara taşıyın yoksa mahkumlarınız ölebilir.)

Hava durumu var olan bütün cezaevlerinde varsayılan olarak devre dışıdır ve yeni bir harita oluştururken etkin olabilirAlternatif olarak, Ekstralar menüsündeki yeni Harita Ayarlarıkısmında Hava durumunu etkileştirebilirsiniz.

Harita Ayarları:

Artık Ekstralar menüsünde bulunan “Harita Ayarları” isimli yeni menüden cezaevinizin ayarlarını yapabilirsiniz. İlk defa hapishaneyi oluştururken de aşağıda bulunan seçenekleri aktifleştirebilirsiniz. Bu seçenekleri etkinleştirdikten sonra bir daha onları devre dışı bırakamazsınız.

Mevcut seçenekler:

  • Çeteleri etkinleştirme
  • Olayları etkinleştirme
  • Hava durumunu etkinleştirme

İş Önceliği:

Artık oyunda yapılan olan işlere öncelik verebilirsiniz. Önceden oyunda emirleri hangi sırayla verdiysek o şekilde işçiler talimatları yerine getiriyordu. Yeni eklenen özellik sayesinde istediğimiz işi daha önce yaptırabileceğiz. Bir işe öncelik vermek istiyorsanız Ctrl tuşuna basıp hangi işe öncelik vermek istiyorsanız oraya tıklamanız veya bir alan ise orayı seçmeniz yeterli. Ayrıca klavyeden F tuşuna basarak yapılan işi hangi işçinin yaptığını izleyebilirsiniz.

Bunu da okuyun: Prison Architect 3D Modu Nasıl Açılır?

Bunların haricinde oyun bir çok performans iyileştirmesi ve hata çözümleriyle birlikte geliyor. Tam metni okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Oyun hakkında sorunuz olursa Prison Architect TR Facebook Sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu gibi daha fazla haber almak için bizleri sosyal medya adreslerimizden takip etmeyi unutmayın. Facebook sayfamıza buraya tıklayarak, Twitter adresimize ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.