Prison Architect Update 5 İle Gelen Yenilikler

Hapishane simülasyon oyunu olan Prison Architect Update 5 sürümüne güncellendi. İşte Update 5 ile gelen yenilikler.

Bugün yeni sürümüne güncellenen Prison Architect, diğer güncellemelere nazaran daha az yenilik ile karşımızı çıkıyor. Genellikle oyunun performansına yönelik iyileştirmeler yapılmış. Prison Architect Update 5 ile gelen en önemli yenilik  ise Termodinamik sisteminin geliştirilmesi olmuş.

Daha önceki güncelleştirmelerde olduğu gibi Mark Morris ve Chris Delay bu yeni gelen değişiklikleri Introversion Software Youtube kanalında paylaştılar. Paylaşılan bu videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Videodakilerin Türkçe metinini haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

Prison Architect iPad Versiyonu Ne Zaman Çıkacak?

Mark Morris ve Chris Delay yayımlanan videoda Prison Architect iPad Versiyonu hakkında konuştular. Oyunun iPad versiyonunu geliştirmeye devam ettiklerini söylediler. Fakat iPad sürümünün ne zaman çıkacağı hakkında bilgi vermediler.

Update 5 Sürümü ile Yeni Eklenenler:

  • Sıcak su borusu (Sol alt taraftaki Yardımcı Menüsünde yer alıyor.)
  • Sıcak su kazanı (Sol alt taraftaki Yardımcı Menüsünde yer alıyor.)

Geliştirilen Termodinamik Sistemiprison-architect-update-5-ile-gelen-yenilikler-türkçe-sıcak-su-sistemi

Prison Architect Update 4 ile birlikte Termodinamik sistemi tanıtılmıştı. (Bu sistemi anlamak için öncelikle Prison Architect Update 4 ile Gelen Yenilikler yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.) Prison Architect Update 5 ile birlikte bu sistem geliştirildi. Artık koyduğumuz kaloriflerlere sıcak su sağlamamız gerekmekte. Bunu yapmak için öncelikle sıcak su kazanı koymalıyız. Daha sonra sıcak su kazanına büyük borularla soğuk su sağlamalıyız. Ayrıca sıcak su kazanına elektirk hattı çekmeliyiz. Daha sonra yeni gelen sıcak su borularını kaloriferlere bağlamalıyız.

Yeni güncelleme ile birlikte duşlara da sıcak veya soğuk su götürebiliriz. Eğer duşlara sıcak su verirseniz mahkumların Sıcaklık Gereksinimini azaltabilirsiniz.

Prison Architect 3d Modu

Oyunun yapımcıları ayrıca gizli 3D modu hakkında da konuştular. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde bu mod bir Youtuber tarafından bulunmuştu. Bunun ardında yapımcılarda Update 5’in tanıtım videosunda buna yer verdiler.

Bunu da okuyun: Prison Architect 3D Modu Nasıl Açılır?

Bunların haricinde oyunda bir çok peformans güncellemesi bulunuyor. Tam metni buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Oyun hakkında sorunuz olursa Prison Architect TR Facebook Sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu gibi daha fazla haber almak için bizleri sosyal medya adreslerimizden takip etmeyi unutmayın. Facebook sayfamıza buraya tıklayarak, Twitter adresimize ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.