Prison Architect Update 4 İle Gelen Yenilikler

Hapishane inşa edip, yöneticiliğini yapabildiğimiz Prison Architect Update 4 sürümüne güncellendi. İşte Update 4 ile gelen yenilikler.

Bugün itibariyle yeni sürümüne geçen Prison Architect, her zaman olduğu gibi bu yeni güncellemede de bir çok yenilik içeriyor. Prison Architect Update 4 ile gelen yeniliklerin başında Termodinamik (Oyunda kullanımı itibariyle Isıtma Sistemleri diyebiliriz.) geliyor. Diğer önemli yenilik ise Hızlı İnşa Menüsü.

Daha önceki güncelleştirmelerde olduğu gibi bu güncelleştirmede de oyunun yapımcıları gelen yenilikleri bir video paylaşarak anlattılar. Bu videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Videoda anlatılanların Türkçe metinini yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

Termodinamikprison-architect-update-4-ile-gelen-yenilikler-radiator

Bundan sonra oyunu hava sıcaklığı ve diğer tüm sıcaklıklar etkileyecek diyebiliriz. Çünkü gündüz vaktinde hava sıcaklığı normal değerlerdeyken geceleyin bu değerlerde azalma oluyor ve bu değişim başta mahkumlarımızı olmak üzere binalar dahil her yeri etkiliyor. Mesela geceleyin sıcaklık düştüğünde, zamanla binaların dış kısımları soğumaya başlıyor daha sonra orta kısımlara kadar bu soğukluk ilerliyor. (Pencereler ve kapılarda sıcaklığı azaltan etkenlerden bir tanesi.) Bu da mahkumlarımızı kötü yönde etkliyor ve huzursuzluk çıkarma ihtimallerini arttırıyor.

Prison Architect Update 4 ile birlikte sadece soğukluk değil fazla sıcaklıkta mahkumları etkileyebiliyor. Artık mutfakta çalışan fırınlar, su pompası, elektrik jenaratörü sıcaklığı arttırıyor. Mutfakta çalışanlar uzun süre burada kalırlarsa sıcaktan şikayet edebiliyor. Mutfağın bu yeni düzene katkısı çok iyi oluyor. Çünkü mutfakta bulunan fırınlar sıcaklığı arttırıyor ve yakınındaki diğer binaların ısınmasını sağlıyor.

Yeni eklenenler:

  • Sıcaklık (Lojistik menüsünde bulabilirsiniz.)
  • Sıcaklık Gereksinimi (Üşüdükleri zaman huzursuzluk çıkarabilirler.)
  • Kalorifer (Yeni eklenen eşya. Soğuklardan bu şekilde korunabilirsiniz.)

Hızlı İnşa Menüsü

Klon menüsü kaldırıldı ve yeni bir çok özellikle birlikte Hızlı İnşa Menüsü eklendi. Hazır olan oda seçeneklerinden bir tanesini seçip bunu hemen inşa ettirebilirsiniz. İşçileriniz burayı çabuk bir şekilde oluşturacaklardır. R tuşu ile ya da farenin orta tuşu ile döndürme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Klon aracı halen bu menünün alt kısmında yer alıyor.

prison-architect-update-4-ile-gelen-yenilikler-hizli-insa-menusu

Hazır Hızlı Bina Odaları:

  • Temel Hücre
  • Tecrit Hücresi
  • Lüks Hücre
  • Paylaşımlı Hücre
  • Ofis

Yeni Hapishene Paylaşma Seçenekleri:prison-architect-update-4-ile-gelen-yenilikler-extras

En Popüler Hapishaneler seçeneği, Ekstra bölümünde yer alıyor. Burada geçen haftanın, ayın, yılın ve tüm zamanların en popüler hapishanelerini bulabilirsiniz.

Ayrıca 10 adet hapishane yer alıyor. Bu hapishaneler internet bağlantısı bulunmadığı zaman ya da Steam harici durumlarda oynamak için ideal.

Yeni Eklenen Diller:

Ukraynaca, Bulgarca ve Geleneksel Çince yeni eklenen dil seçenekleri.

Bunların haricinde bir çok hata düzeltmeside yer alıyor. Tam metne ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Oyun hakkında sorunuz olursa Prison Architect TR Facebook Sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu gibi daha fazla haber almak içi bizleri sosyal medya adreslerimizden takip etmeyi unutmayın. Facebook sayfamıza buraya tıklayarak, Twitter adresimize ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.