Prison Architect Update 12 ile Gelen Yenilikler

Hapishane inşa edip, bu hapishaneyi yönetebildiğimiz Prison Architect Update 12 sürümüne güncellendi. İşte Update 12 ile gelen yenilikler.

Yaklaşık 6 ay gibi bir süre sonra Prison Architect Update 12 sürümü paylaşıldı. Yeni güncelleme daha çok hapishanede çalışan işçilerin ihtiyaçlarını devam ettirmek üzerine olmuş. Aşağıdan oyunun nasıl indirileceğini, oyuna gelen yenilikleri ve yeni sürümünün tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

Prison Architect Update 12 Nasıl İndirilir?

Oyuna gelen yeni güncelleme bir önceki Update 11‘de olduğu gibi otomatik olarak inmiyor. Eğer bu işlemleri Update 11 için yaptıysanız yeniden yapmanıza gerek yok. Steam’i açtığınız zaman oyun güncellenecektir. Fakat yapmadıysanız aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmekte.

  • Öncelikle Steam kütüphanenize gidin,
  • Oyunun üzerine giderek sağ tıklayın,
  • Açılan pencereden “Özellikler” seçeneğine tıklayın,
  • Açılan yeni pencereden “Betalar” seçeneğine tıklayın,
  • Daha sonra girmek istediğiniz betayı seçin yerinden “beta – Upcoming Version for Testing” seçeneğini seçin,
  • Bu işlemleri yaptıktan sonra oyun inmeye başlayacaktır. Eğer olmazsa Steam uygulamasını tekrar başlatın.

Prison Architect Update 12 Tanıtım Videosu:

Prison Architect Update 12 ile Gelen Yenilikler

Hapishanede çalışanlarında gereksinimleri Update 11 ile oyuna eklenmişti. Bu güncelleme ile birlikte bu özelliğin eksikleri giderilmiş. Örneğin işçilerin mola zamanlarını, aldıkları maaşları iyi bir şekilde ayarlamalısınız. Eğer işçiler kötü durumda çalışırlarsa hapishanenin tehlike seviyesi yükselir ve işçilere uygun koşulları sağlamazsanız greve kadar giderler.

Gelen yeniliklerden bir tanesi ise oyunun içersinde gizlenen 3D modunun grafiklerinin iyileştirilmesi olmuş. Bu mod eskisinden daha iyi olsa hala geliştirilmesi gerekiyor. Ayrıca bu güncelleme ile birlikte tünel arama özelliği getirilmiş. Hava durumu iyileştirmeleri ise yeni gelen özelliklerden bir tanesi.

Bu gelen 51 MB’lik güncelleme ile artık oyunun save dosyalarını Steam Cloud‘da saklayabilirsiniz. Bu şekilde Steam’e nereden girerseniz girin haritalarınızı kaldığınız yerden geliştirmeye devam edebileceksiniz. Bu bahsettiğimiz yenilikler dışında oyun bir çok hata düzeltemesi içeriyor bu yazıda sadece önemli gördüklerimize yer verdik. Oyun ile ilgili daha fazla yardım alabileceğiniz Prison Architect TR Facebook Sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bunu da okuyun: Prison Architect 3D Modu Nasıl Açılır?

Bu gibi daha fazla haber almak için bizleri sosyal medya adreslerimizden takip etmeyi unutmayın. Facebook sayfamıza buraya tıklayarak, Twitter adresimize ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.